Anime-2x
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime-2x

Esti fan anime?Ei bine, ESTI?Atunci acesta e lucul potrivit pentru tine!Nu mai sta si inscrie-te!TE ASTEPTAM!★
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Reguli cu privire la creatie, postare, critica

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
→Calipso←
Admin
Admin
→Calipso←


Mesaje : 56
Puncte : 175
Data de inscriere : 19/04/2012

Reguli cu privire la creatie, postare, critica Empty
MesajSubiect: Reguli cu privire la creatie, postare, critica   Reguli cu privire la creatie, postare, critica Icon_minitimeSam Apr 21, 2012 1:29 am

Cititi inainte de a posta!!

Pentru autori:

1.Pentru o noua creatie(fic, desen, AMV, RPC, GFX, fotografie), se creeaza un topic nou in sectiunea special facuta pentru acestea.
2.Inainte de a posta capitolele, desenele etc. mentionati daca are interdictie de varsta, genurile - daca e vorba de fic sau AMV, daca a fost facut in colaborare cu cineva, tipul de critica permisa(simpla, medie, avansata).
3.Alegeti un titlu care sa atraga, nu de genul "Poveste", "Fic", "Povestea mea" etc.Daca inca nu sunteti hotarati, scrieti ceva de genul "Fic 1", "Fic 2" etc., dar va avertizez ca nu o sa fie prea citit.
4.Nu plagiati!Daca va place foarte mult un fic, un desen, RPC, AMV, GFX, o fotografie de pe alte site-uri a unui user, intrebati daca puteti sa o postati aici.Daca nu, scrieti aici, in topicul acesta linkul, iar eu o sa fac un forum unde puteti sa le postati pe toate.
5.Scrieti corect din punct de vedere al ortografiei.

Pentru cei care critica:

1.Nu jigniti cu critica voastra!Dati sfaturi si ajutati.
2.Criticile sa fie bazate pe dovezi.
-Ar fi bine sa citati propozitiile, frazele, fragmentele sau chiar tot textul, sa corectati greselile de ortografie etc. - in cazul ficurilor.
-Dati sfaturi cu privire la umbre, linii, culori, etc., tutoriale pentru desen etc. - in cazul desenelor, RPC-urilor.
3.La tipurile de critica:
-Simpla: cateva propozitii(minim 3).
-Medie: comentati cu privire la stil, ortografie, tehnica, locurile, persoanele etc. fotografiate.
-Avansata: scorniti adanc in maruntaiele creatiei si spuneti tot!inclusic parerea personala.


Ultima editare efectuata de catre →Calipso← in Dum Apr 22, 2012 4:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://animelaputerea2x.forumgratuit.ro
AnimeForever
Junior
Junior
AnimeForever


Mesaje : 2
Puncte : 2
Data de inscriere : 21/04/2012

Reguli cu privire la creatie, postare, critica Empty
MesajSubiect: Re: Reguli cu privire la creatie, postare, critica   Reguli cu privire la creatie, postare, critica Icon_minitimeSam Apr 21, 2012 7:09 am

Am inteles! Asa voi face Very Happy
Sus In jos
 
Reguli cu privire la creatie, postare, critica
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-2x :: ×.♥•♥×- Bine ati venit! - ×.♥•♥× :: Regulament-
Mergi direct la: